Взуття мілітарі: берці для військових і не тільки

Погодьтеся, що до підбору взуття для повсякденного використання кожен підходить дуже ретельно. Важливо, щоб воно було зручним, зносостійким і прийнятно переносило вологу і бруд. І це — для не завжди швидкої дороги на роботу, прогулянки парком або відпочинку на природі. А що вже говорити про взуття для військових — воно повинно бути максимально зручним, адже від цього залежить життя людини, яка його носить. Швидкість пересування, природні перешкоди (камені, повалені дерева, яри, болота), високі або низькі температури — взуття мілітарі повинне впоратись з кожним із цих випробувань. До того ж, воно повинно виконувати функцію захисту.

Високі армійські черевики, вони ж берці — сьогодні найбільш зручне і практичне взуття для військовослужбовців. Берці покликані захищати ноги солдата від пошкодження сухожиль, тому спочатку цей вид взуття був розроблений для десантників. Під час Другої світової війни солдати носили черевики з обмотками, чоботи або низькі шнуровані черевики. Зрозуміло, що для десантників таке взуття ніяк не годилося, адже вони потребували додаткового захисту ніг під час стрибків з парашутом.

Перехід берців у розряд основного військового взуття здійснювався повільно: якщо НАТО відразу ж після війни включили берці в комплект обмундирування, то армія Радянського Союзу до кінця свого існування задовольнялася чобітьми (кирзовими, шкіряними, гумовими, в'яленими).

Для виготовлення берців використовується натуральна шкіра, яку називають хромовою через дублення шкіри за допомогою хрому. Цей матеріал — традиційний, але для якихось особливих кліматичних умов може використовуватися інший матеріал у виготовленні. Наприклад, в середовищі з високою температурою краще користуватися берцями зі стійкою до вологи тканини. Зверніть увагу, що всі матеріали — екологічні, вони нешкідливі як для шкіри ніг, так і для навколишнього середовища. Багато хто думає, що носити берці дуже важко — адже на вигляд вони величезні і нееластичні. Насправді матеріали для виготовлення підбираються легкі і м'які, вони забезпечують терморегуляцію усередині черевиків, тому шкіра ніг може спокійно «дихати».

Для зимового варіанту берців призначена хутряна устілка з натуральної овчини, коли для літнього варіанта використовується шкіра, а в деяких моделях устілка зовсім відсутня, щоб швидше просушувати черевики. У багатьох викликає сумніви гумова підошва, але насправді вона дуже практична, адже стійка до навантажень, перепадів температури, вологи або надмірної сухості.

На вигляд берці — дуже брутальне взуття. Ця риса привернула увагу багатьох чоловіків і це взуття мілітарі стали використовувати і в повсякденному житті. З'явилися гірські берці, для туристичних походів, для полювання або риболовлі, для пейнтболу, жіночі берці і навіть дитячі моделі. Особливу увагу берцям приділили неформали, передусім металісти, панки і скінхеди. Цікаво, що берці, популярні в колі рокерів і металістів, спочатку виготовлялися для польських військових.

Серед українських дистриб'юторів військового взуття заслужено отримав популярність «ТРЕНД». Компанія співпрацює тільки з якісними виробниками. Аргумент на користь цього — результати тестування вітчизняного та закордонного взуття Центром Експертиз. До слова, берці «ЗЕНКІС Штурм» увійшли до п'ятірки кращого взуття мілітарі за такими показниками: комфортність, маса, гнучкість, всесезонність, зносостійкість, захисні елементи та інші. А також отримали задовільну оцінку під час фізико-хімічного випробування.