Як вибрати трекінгові шкарпетки: корисні поради

Трекінгові шкарпетки — це елемент спорядження для туристичного походу. Чому елемент спорядження? Та тому, що без таких шкарпеток вам доведеться тягати за собою велику аптечку з перекисом, зеленкою, бинтами, пластирами і іншими ліками, що загоюють рани.

Спочатку трекінгові шкарпетки мали посилену п'яту і мисок, були трохи теплішими і сохли швидше за звичайні. Але незабаром технологію виготовлення вдосконалили і з'явився новий тип носка — термошкарпетка, ця назва незабаром стала синонімічним до «трекінговий». До слова, приставка «термо-» не означає, що шкарпетка зігріває: він регулює температуру, тобто відводить вологу, зберігає ноги сухими і теплими. Сучасні моделі таких шкарпеток володіють також функцією підтримки стопи, мають антибактеріальні властивості. Завдяки цим якостям будь-який похід буде проходити комфортно для ваших ніг і ви уникнете появи мозолів.

Ось і прийшов час поговорити про секрети вибору трекінгових шкарпеток. Оскільки це довговічний і надійний в захисті виріб, то він і коштує в декілька разів дорожче за звичайні шкарпетки. Тому, перш ніж купувати термошкарпетки, зверніть увагу на такі характеристики:

По-перше, трекінгові шкарпетки повинні ідеально підходити саме під вашу ногу. Їх, як і взуття, потрібно вибирати за розміром. Зверніть увагу, шкарпетка не повинна морщитися на нозі, а також занадто стягувати її.

Зазвичай, трекінгові шкарпетки робляться за безшовною технологією (кругова в'язка). Шов зустрічається на пальцях ніг або окантовці шкарпетки. Всі вони повинні бути зовнішніми! Це для того, щоб ніщо не натирало шкіру зсередини і не викликало дискомфорту.

Визначте, для чого вам потрібні ці шкарпетки: для військової підготовки, полювання або риболовлі, туризму, спортивних занять. Від виду діяльності залежать деякі показники термошкарпеток. Наприклад, якщо вас чекають виснажливі тренування, активні силові дії, що дають навантаження на ноги, підйом по виснажливих гірських дорогах протягом декількох днів, то вам варто вибрати щільнішу шкарпетку, з якісною системою вологостійкості і антибактеріальними властивостями.

Варто подумати про погодні умови і температуру. Наприклад, влітку не варто брати з собою в похід високі вовняні трекінгові шкарпетки-гольфи, а взимку — відправлятися в гірську подорож в легких шкарпетках для бігу.
Зазвичай на всіх якісних трекінгових шкарпетках вказані мітки, які позначають «праву шкарпетку» і «ліву шкарпетку». Уважно стежте за цим, адже насправді це дуже важливо для вашої зручності: термошкарпетки повинні мати анатомічну форму.

І взагалі, радимо підбирати трекінгові шкарпетки співвідносні до взуття, з яким ви будете їх носити. Шкарпетки не повинні бути коротші за ваші черевики, але їх довжина залежить також від погодніх умов. Вони не повинні зачіпатися за що-небудь в черевику, під час входження в нього. Хоча термошкарпетки відрізняються гарною якістю і погано піддаються факторам зношування, але заради своєї зручності варто стежити за їх цілісністю.

Не дивно, що військові й інші силові формування вибирають трекінгові шкарпетки для тренувань і проведення тактичних навчань. З такими-то характеристиками міцності і зручності!

Якщо ви активна людина, яка перебуває в русі, багато подорожує або займається спортом, то вам також необхідно задуматися над покупкою трекінгових шкарпеток. Хочете побачити світ? Бережіть ваші ноги!